Alchymie

Tajuplná věda zabývající se esencí věcí a tvorbou nejrůznějších dryáků, lektvarů, kyselin a dalších výtvorů z přírodních či magických surovin.

Co jako alchymista budete potřebovat:

  • Alchymistický grimoar, do nějž budete zapisovat všechny vaše recepty a další znalosti. Stylové psací potřeby se vám rovněž budou hodit.
  • Přesýpací hodiny na deset minut. Čím stylovější, tím lepší – pokuste se však zachovat určité minimum a vyhnout se jednoduchým plastům.
  • Sklo na lektvary. Nějaké na místě mít budeme, ale nezaručujeme, že se dostane na všechny. Pokud vlastníte stylově vypadající laboratorní sklo, rozhodně ho uvítáme tak

Příprava alchymistických výrobků

Práce v laboratoři obnáší veskrze praktické činnosti, snažili jsme se proces výroby co nejvíce de-virtualizovat (avšak ne za cenu toho, aby jste se následně otrávili). Docela určitě ale budete louhovat, filtrovat, destilovat či provádět další úkony, abyste dosáhli kýženého výsledku. Konkrétní postupy se naučíte u konkrétních receptů. Podle kruhu, do kterého lektvar spadá, budete pracovat s bylinami, substancemi či magickými minerály.

Alchymistické recepty a almanachy

Každý alchymista začíná s několika recepty, které zná. Pokud se chce naučit další recept, musí jej postava ve hře najít v alchymistickém almanachu či svitku a přepsat jej do svého grimoaru. Almanachy lze používat neomezeně, svitek lze použít pouze jednou, po zlomení pečeti si můžete recept přepsat pouze postava, která jej otevřela a přečetla, přičemž následně se svitek stává nepoužitelným. Správnost přepisu musí potvrdit alchymistický mistr, pokud nebyl přepis potvrzen či byl recept přepsán špatně, pak se postava recept nenaučila.

Alchymistické recepty se dělí do čtyř kruhů. Každý kruh přináší nový postup výroby a nový typ suroviny, kterou využívá. Pro postup do vyššího kruhu je potřeba naučit se alespoň dva nové recepty kruhu stávajícího a jednu alchymistickou teorii kruhu následujícího, a složit zkoušku z této teorie u alchymistického mistra.

Označení alchymistických výrobků

Každý alchymistický výrobek u sebe má cedulku s popiskem, která se skládá ze dvou částí. Veřejná část popisku je uvedena v alchymistických značkách, které dokáže přečíst pouze alchymista, a na základě vlastní znalosti identifikovat, co daný výrobek dělá. Druhá část je skrytá a zapečetěná. Tu je potřeba strhnout ve chvíli, kdy je výrobek použit. Nelze ji použít k identifikaci toho, co dotyčný výrobek dělá předtím, než je použit, slouží pouze jako informativní sdělení – třeba pro případ, že byste omylem vypili prudký jed namísto hojivého odvaru. Stržením pečeti je výrobek efektivně znehodnocen a nelze jej použít, i kdyby se tvářil sebe funkčněji.

Užívání lektvarů

Pití lektvarů je omezené množstvím. Každá postava může vypít pouze jeden lektvar zároveň. Pokud během působení lektvaru vypije další lektvar, obrátí své útroby naruby a dalších 15 minut jí je šeredně zle, tedy trpí nevolností.