Fyzické dovednosti

Na rozdíl od magie, k fyzickým řemeslům toho příliš nepotřebujete – většinou vám stačí vaše ruce a nějaký nástroj.

Omráčení

Pokud chcete někoho omráčit bez použití magie, není nic snazšího, než k tomu použít dostatečně tupého předmětu (hrušky zbraně, korbelu, kovadliny, …). Při pokusu o omráčení k přijdete k cíli, který máte v úmyslu poslat do bezvědomí, položíte mu ruku na hlavu, naznačíte úder kýženým předmětem (pokud se obáváte poranění, pak naznačujte na rameno a nikoliv na hlavu, nebo prostě poplácejte druhou rukou po rameni) a oznámíte navozený stav prostým heslem „omráčení“.

Omráčení trvá zhruba pět minut. Po probuzení z mdlob čeká omráčeného malátnost po dobu několika minut, než je schopen znovu plně fungovat. Pokud má cíl kovovou ochranu hlavy, při prvním pokusu o omráčení pouze mírně zavrávorá, a až při druhém pokusu upadá do bezvědomí.

Podřezání

Pokud chcete někoho podřezat, potřebujete k tomu nenápadnost a (ideálně krátkou) čepel. Podřezání probíhá tak, že se k cíli přikradete zezadu, položíte mu ruku přes hrdlo a teprve přes vaši ruku symbolicky přejedete dýkou, přičemž podřezaného o jeho stavu informujete heslem „podřezání“.

Podřezání se počítá jako těžké zranění, přičemž cíl okamžitě upadá do agonie. Veškeré překážky a ochrany jsou při pokusu o podřezání brány v potaz. Pokud má cíl kovový nákrčník, není možné na něj použít podřezání. Pokud má cíl husté vousy zakrývající krk, je třeba se jim vyhnout – pokud přejedete čepelí po plnovousu, nanejvýš rozlítíte jeho vlastníka, rozhodně ho ale nepodřežete.

Řemesla

Řemeslníků a dalších výrobců všeho možného i nemožného zboží běhá po Teře spousta, nicméně vzhledem k tomu, že možných řemesel je mnoho a zároveň si nejsme jisti, o jaká řemesla (a zda vůbec) bude zájem, budeme řešit případné herní mechanismy pro vykonávání řemesel až s konkrétními hráči. Pokud tedy víte, že chcete hrát postavu řemeslníka, ozvěte se nám na náš e-mail, abychom se mohli společně domluvit.