Knihy

Jednou ze součástí hry jsou knihy. Reálné svazky, do nichž jsou vlepeny stránky s informacemi relevantními pro hru – ty v nich budete muset nalézt. Můžete je ve hře nalézt v knihovně, na prodej u obchodníka nebo třeba v tajných skrýších. Knihy mohou obsahovat ryze praktické informace, jako například herbář, stejně jako příběhy.

Knihy fungují jako jakýkoliv jiný herní předmět, který může vaše postava vlastnit pouze vás prosíme, abyste je fyzicky nedemolovali a nevytrhávali z nich listy. Pokud z nich budete chtít získat jakoukoliv informaci, přepište si ji prosím. Pokud ji budete herně zničit, učiňte tak herně a „zničenou“ knihu poté zaneste organizaci.

Almanachy

Zvláštním druhem knih jsou almanachy. Ty obsahují magická kouzla či alchymistické recepty, které se mágové a alchymisté mohou naučit. Učení probíhá jednoduše – přelepením samolepky s konkrétním kouzlem či receptem do jejich osobního grimoáru. Vzhledem k tomu, že většina knih je rozměrem zhruba A5 je potřeba mít magický či alchymistický grimoar podobné velikosti.

Pokud najdete almanach, který je prázdný a již neobsahuje žádná kouzla (nebo jedno poslední), přineste jej prosím organizaci, abychom ho mohli případně doplnit a pustit zpět do hry. Děkujeme!