O hře

Solringar je gunpowder & magic larp pro 50 hráčů inspirovaný obdobím přelomu renesance a třicetileté války, landsknechty a jejich estetikou a v neposlední řadě trochou steampunku a dalších žánrů – vyjma chladných zbraní jsou povoleny i loktarky a petardovky. Hra je pojata jako částečný sandbox – na začátku jsou rozdány karty v podobě cílů frakcí či jednotlivých postav (ke kterým mohou přidat své vlastní), avšak nedáváme postavám žádný další skript, podle kterého mají ve hře postupovat – ačkoliv budeme do dění pošťuchovat vnějšími podněty, otěže příběhu a dění máte v rukou vy, hráči.

Klademe důraz na RP, pravidla používáme pouze tam, kde je toho potřeba z důvodů bezpečnosti nebo mechanik simulujících určité skutečnosti (magie, léčení zranění). Vše, co zvládnete vy, zvládne i vaše postava (pokud si sami neurčíte jinak). Hraje se non-stop, od čtvrtečního večera do sobotního (pod)večera, včetně noci. Jídlo a spánek jsou součástí hry – ačkoliv není povoleno vraždit spící postavy, plně neherní jsou pouze toalety, hra jinak probíhá všude na vymezeném území vně i uvnitř hradu.

Na akci si nemusíte vozit nic kromě kostýmu, rekvizit a spacáku nebo historického ekvivalentu – stravování je v ceně registrace, nocleh je zajištěn povětšinou v teple, minimálně však na matracích v uzavřených a suchých prostorách hradu. Pokud by na vás nevyzbylo lože na matracích, dáme vám předem vědět, abyste se podle toho mohli zařídit. Počítejte s tím, že se akce koná v listopadu, kdy je počasí vrtkavé – může být krásně, stejně jako může propršet celý víkend, připravte se proto i na horší scénáře.

Settingem je akce zasazená do prostředí pseudo-vrcholné renesance, avšak Terra, svět v němž se larp odehrává, je pestrý a zahrnuje pestrou směsici národů pohybujících se od středověku po viktoriánskou éru, takže se nemusíte bát, že pokud nemáte kostým na renesanci nebo něco podobného, nebudete si moci zahrát. Více o světě najdete třeba tady, nebo pod menu Terra.