Hratelné frakce

Seznam přihlášených účastníků najdete zde.

Dvůr

Eulenburský dvůr tvoří rodina grafa Karla Arnulfa a další obyvatelé, kteří zajišťují chod hradu nebo urozenou společnost vládnoucímu páru. Na hrad míří dlouho očekávaná návštěva paní Frenegundy, avšak z královského rozkazu má v té samé době její manžel uspořádat důležité politické jednání řešící krizi v Baltarice, neboť Eulenburg obě znesvářené strany vybraly jako neutrální půdu. Na jednání se sjede plno důležitých hostů, o něž bude muset být postaráno, aby se cítili jako v bavlnce, takže poklidné přátelské návštěvě je konec… ale třeba si dvůr užije alespoň trochu vzrušení, které tu dlouho nebylo… ehm ehm.

Hra dvora je založena na vztazích a šlechtických pletichách. Skupinu vede Torque & Parwana

Diplomaté

Tři diplomatické výpravy, jejichž cílem je vyřešit Baltarickou krizi diplomatickou cestou a zabránit zbytečnému krveprolití. To se neobejde bez tvrdé politické hry, intrik, špiclování a dalších radostí, které k vysoké politice už tak nějak patří. Gorodina chce z Baltariky získat co největší část, zatímco Freiwoldská federace chce naopak co nejméně ztratit. Cílem Anhaltu je donutit obě strany ke smíru, aby nebyl narušen obchod… nebo to alespoň tvrdí.

Diplomatické výpravy jsou malé družiny 3 postav vhodné spíše pro sehrané hráče.

Výprava Anhaltu – vede Jatic

Výprava Gorodiny – vede Dee

Výprava Freiwoldu – vede Bagr

Hradní posádka

Hradní posádka, výkvět Reussmarky bránící hrad, připravená čelit všemu, co by chtělo působit rozvrat a chaos. Poslední dobou byl relativně klid, dvůr se chystal na šlechtickou návštěvu, avšak poslední dny obrátily pokojný život vzhůru nohama. Jako by nestačilo, že se na hradě chystá diplomatický sněm, který NESMÍ skončit fiaskem, posádky od hranice hlásí uprchlíky z Baltariky putující směrem k Eulenburgu a nejspíše dále do Anhaltu. Za tím účelem nechal graf zřídit nedaleko města Mütz dva uprchlické tábory Treublitz a Schönwald, kam bude potřeba uprchlíky nasměrovat.

Posádku vede kapitán Dirk alias Dominik Farka

Sigurův řád spravedlivého ohně

Část Egenburské komendy řádu, která na hrad dorazila na vyzvání grafa. Řád je známý pro vykonávání kontroly nad mágy a alchymisty, za což se těší neskonalé oblibě jak akademiků Egenburské univerzity, tak členů KWAG. Na hrad přichází řešit magický zločin – zcizení velkého objemu magické rudy z alchymistické laboratoře. Čeká je detektivní pátrání, hledání indicií, výslechy… přesně to, čím jsou tak známí i jinde.

Výpravu vede Grimm

KWAG

Königliche Wissenschaftliche Akademische Gesellschaft, aneb Královská vědecká akademická společnost. Na hrad přijela již před nějakou dobou, aby dohlížela na sanační práce likvidující magické znečištění v okolí hradu, nicméně až donedávna to vypadalo, že pro část výpravy je tenhle pobyt na Eulenburgu spíše za trest. Doposud lenivý magistr v posledních dnech ožil – pravděpodobně to má co dočinění s tajuplným objevem v hradním sklepení.

Skupinu vede Arling.

Obchod

Místní obchodnická rodina. Během přítomnosti gorodinských skupin na hradě raději zavřel krám a přesunul se na své stavení ve vsi u hradu. Po jejich odchodu se vrátil zpět a snaží se získat své místo pod sluncem, ale obchody nejdou tak dobře, jak by obchodník potřeboval. Doufá, že z příjezdu bohaté šlechty vytěží co nejvíc a rodina alkoholických násosků z krčmy pokud možno utře nudli.

Hra obchodnické rodiny je hodně založená na vztazích a jejich řešení. Skupinu vede Qerts.

Krčma

Rodina krčmáře vede krčmu na jednom z hradních nádvoří. Obchody se v poslední době příliš nedaří, těžko říct, zda kvůli tomu, že krčmář nemalou část vlastní produkce spotřebuje sám, nebo proto, že má prostě smůlu. Příjezd řady šlechticů vnímá jako příležitost, jak vydělat balík. Na hrad nedávno přišel krčmářův bratranec, kněz zasvěcený Ocelové trojici, aby převzal místo po předchozím knězi.

Hra krčmářské rodiny je hodně založená na vztazích a jejich řešení. Skupinu vede Igor.

Perla Umunnu

Po turbulentních událostech při pokusu o převzetí hradu gorodinskými partyzány Umunnské ženy ukázaly, že se o své místo na hradě zasloužily. Madame Schimzu sice odešla, její místo však zastoupila Zahra, pod níž Perla vyrostla v decentní lazebnu slušných mravů. V posledních měsících se v Perle zdržuje jistý navairrský doktor, údajně muž se zázračnýma rukama, který pomáhá budovat pověst Perly a potažmo Eulenburgu coby dobrého místa pro rekonvalescenci. Kdo ví, třeba se na sněmu najde šlechtic, který dokáže za lazební služby bohatě zaplatit.

Skupina je vhodná pro ťapací povahy, kterým nevadí osobní kontakt. Skupinu vede Zahra alias Míla.

Cizinci

Cizinci přicházející na hrad hledat své štěstí, výdělek či cokoliv dalšího, co se jim zamane. Nejsou vázáni k žádné skupině. Místa pro cizince budou otevřena ve chvíli, kdy se nezaplní místa ve skupinách vypsaných výše. Cizinci od nás nedostanou připravenou postavu z hlediska historie, pouze perky vycházející z backgroundu postavy, které nám hráč dodá před hrou.