Hratelné frakce

Hrát je možné pouze za jednu ze skupin/frakcí vypsaných níže, nebo za jednu ze speciálních rolí, které hledáme tady (přidat odkaz). Každá skupina je zaměřená jiným směrem a bude mít odlišnou náplň hry, některé skupiny jsou lepší, pokud je naplní skupina kamarádů, jiné jsou lepší pro jednotlivé hráče. V jednotlivých medailoncích najdeš představení skupin, podrobnější informace, které má znát tvoje postava, ti zašleme emailem.

Omezení:

Mágové a kněží jsou omezeni na jednu postavu na skupinu, přičemž zejména postavy kněžích budeme schvalovat pouze po předchozí domluvě individuálně s ohledem na to, že jejich schopnosti budou šité na míru konkrétním postavám. Alchymisté mají vlastní skupinu, nicméně pokud chceš hrát alchymistu pohybujícího se mimo kruhy eulenburgské školy, neměl by to po předchozí domluvě být problém (platí zejména pro skupinu kolem lorda Huxleyho).

Hradní posádka

„Mám to za pár…“ – desátník Steiner

Muži ve zbrani, organizovaná jednotka střežící baronův klidný spánek a obchodní stezku vinoucí se kolem Eulenburgu. Protože většina grafovy hotovosti aktivně operuje na čtyřmezí Anhaltu, Gorodiny, Galacie a Freiwoldu nebo chrání cestu v dalších částech marky, v současnosti je stráž pestrou směsicí – veteráni nebo zelenáči, střelci, kušiníci, pikenýři, bojoví mágové či landsknechti. Součástí stráže mohou být i Sigurfriedovi paladini z Vasenrengu dohlížející ostřížím zrakem na kázeň, záležitosti mezi nebem a zemí, a především na cokoliv, co by mělo něco společného s vesmířany.

Posádka hradu se od běžných kmánů odlišuje alespoň trochu jednotnými prvky (barvou). Při držení pořádku si dosyta užijete boj, vyšetřování s trochou tajemna a také trochu vojenské rutiny. Nudit se rozhodně nebudete.

Člen posádky je obvykle vyzbrojen obouruční zbraní (mečem či kopím), střelci potom puškou (loktarkou, petardovkou) nebo kuší. Zbroj ideálně v landsknechtském stylu, paladinové Vasenrengu mohou nosit plné pláty, ideálně s obouručním mečem.

Zbývá míst: 5. Hradní posádka pochází z Anhaltu.

Obyvatelstvo

„Moje kobyla není bosa. Co s tím všici furt máte?“ – starý kovář Klein

Není pánů bez poddaných. Obyvatelstvo hradu je páteří a zároveň srdcem veškerého hradního života. Od hradního ouřady po nejposlednějšího pacholka, hradní společnost funguje jako dobře promazaný parostroj. Složení obyvatelstva je pestré a náplň hry různorodá – bližší informace zašleme přímo konkrétním postavám.

Hledáme:

  • královského komořího / písaře
  • šaška
  • kata
  • Gundenharova kněze
  • babu kořenářku / dědka kořenáře
  • baču (v podhradí je stádečko ovcí)
  • obchodníka a jeho poskoka
  • knihovníka
  • cokoliv dalšího, co vás napadne

Plno. Většina obyvatel by měla pocházet z Anhaltu.

Alchymistická škola

„Dám dělovou ránu, bum bum bum bum!“ – rozjařený alchymista

Na rozdíl od magické školy, která zanikla s odchodem vesmířana Gunthera a zůstala po něm pouze knihovna ve věži, alchymisté na hradě zůstali a dál pokračují ve svých bádáních. Pod vedením Nafalema z dalekého Umunnu škola nadále vzkvétá – avšak není jen tak pro někoho. Nafalem své studenty pečlivě vybírá na základě jejich schopností, dělí zrno od plev, což se projevuje na relativně malém počtu studentů. Poté, co kupec Heinrich dlouhodobě pronajal od grafa pozemky poblíž hradu, začaly se na hradu u nejrůznějších obchodníků objevovat vzácné alchymistické suroviny, které otevírají dveře bádání na širokém poli možností. Stejně tak se šušká, že se v okolí hradu objevili netvoři z pustin černých zemí – a spolu s nimi roztodivné technologie.

Alchymisty čeká výzkum, praktická práce (nejen) s kolonou a všemožnými surovinami a dalšími udělátky. Ke svojí činnosti budou potřebovat ochranné rukavice a brýle, pokud možno v nerušivém provedení – ideálně ve steampunkovém stylu. Rovněž budou potřebovat ampule nebo lahvičky, aby měli kde uskladnit své lektvary a knihu, do níž budou zakládat své recepty.

Plno. Postavy mohou být jakékoliv národnosti.

Lazaret U Vilné mastičářky

„U nás je vždy promazáno!“ – mamá Schimzu

Spolu s ruchem nezbytně vyrostl i podnik rozporuplné pověsti i mravů, avšak bohatě přispívající do grafovy pokladnice, pročež hradní pán je ochoten přivřít nějaké to oko, aby mohl nadále existovat. Lazaret má pod palcem umunnská mamá Schimzu, která komanduje své stejně exotické lazebnice. K dostání jsou tělesné služby všeho druhu, stejně jako exotické nápoje – pravá umunnská káva, čaj, stejně jako i dobroty z daleka. Je drobným veřejným tajemstvím, že mamá je schopná zprostředkovat kdejaký kšeft, pročež se u ní často slézají žoldáci a dobrodruzi všeho druhu.

Hráčky společnic čeká poskytování rozličných služeb, včetně trochy tělesného kontaktu (masáže), stejně jako sociální RP a intriky. Pokud nejste kontaktní typy, tahle role není pro vás.

Plno. Všechny společnice pochází z Umunnu, proto je vyžadován orientálně laděný kostým.

Družina lorda Huxleyho

„Mám chuť na čaj o páté“ – Lord Huxley

Lord Cledwyn Llew Huxley, gentleman, dobrodruh a šlechtic z Daerwyddu, a v neposlední řadě starý známý hradního pána. Lord Huxley na Eulenburg zavítal během svých cest – snad aby konečně viděl ono takřka legendární místo, kde byli spatřeni první vesmířané. Sice poněkud neohlášeně, jak se na šlechtice sluší a patří, nicméně hradní pán ze známosti a vzájemného respektu nechal hosty ubytovat v paláci se vším pohostinstvím. Družinu lorda Huxleyho tvoří výzkumníci a dobrodruhové, povětšinou staří známí či přátelé, s nimiž se dobře zná.

Daerwyddské čeká mix společenské hry, intrik, dobrodružství a výzkumu/explorace.

Plno. Všechny postavy pochází z Daerwyddu.

Gorodinští kopáči

„Už zase ryju rotom v zemlji.“ – Voloďa

Kopáče si najal Marnský kupec Heinrich, aby pro něj postavili obchodní stanici na pozemku, který zakoupil nedaleko hradu. Protože v Marně škudlí každý měďák, najal ty nejlevnější široko daleko – Gorodince. Kopáče má na povel mistr Vasilev a vypadá to, že i když jim má banda Černých kozáků šéfovat, jsou spíš jedna ruka… a vlastně to ani moc nevypadá, že by poslední dobou něco stavěli – spíš kopou do země. Když zrovna nepracují, mohou si užívat v lazaretu, prolévat hrdlo v krčmě… nebo dělat cokoliv dalšího, co je zrovna potřeba.

Kopáče čeká (kromě běžných radostí gorodinské kultury) trocha fyzické práce nad i pod zemí, boj a taky několik úkolů, o kterých řekneme pouze vám. Pokud vás baví podělávat život ostatním, tohle je role pro vás.

Plno. Vhodné pro skupinu i jednotlivce. Bude se vám hodit zbroj (lehká, ideálně lamelovka, maximálně kroužky) a jednoruční zbraň.

Černí kozáci

„Ои сука блят!“ – gorodinský žoldák s kocovinou krátce po probuzení.

Žoldácká skvadra trmácející se světem, nabízející svůj um ve zbrani, aby měla na živobytí. Dávno sehraná skvadra nerozlučných neřádů, která se zná už slušnou řádku let a která bok po boku provedla nejednu skotačinu za vodkového opojení. Gorodinská banda, která zainvestovala do stavby obchodní stanice, přičemž si stavební práce patřičně hlídá před útoky lapků či stvůr z černých zemí… i když to spíš vypadá, že kopáči pod jejich vedením spíš víc rejou v zemi, než že by něco stavěli.

Kozáky čeká zejména akce, boj s nejrůznějšími nepřáteli, ale na Eulenburku jistě najdou i spoustu společenského vyžití. Pokud přijedete jako organizovaná skupina, je to pro vás rozhodně plus.

Plno. Postavy pochází z Gorodiny nebo Freiwoldu. Budete potřebovat zbroj (coby Gorodinci můžete mít lamelovky či kroužky, pláty po domluvě) a zbraň.

Žoldácká kompanie

„Mamma mia, z pohledu na váš dekolt jsem si musel přeleštit čepel!“ – galacký žoldnéř.

Žoldácká kompanie poskládaná ze žoldáků různých národností. Může jít o různorodou grupu stejně jako kumpanii jedné národnosti, zaměřenou čistě na boj, či mezi nimi mohou být i alchymisté, mágové nebo kněz. Ať tak či onak, tahle vykutálená družina už má něco za sebou, její členové se dobře znají (nebo si to o sobě alespoň myslí) a hned tak něco je nerozhází.

Minimálním cílem je přežít, vydělat prachy či slávu – a my se postaráme o to, aby bylo na čem vydělávat. Vaše cíle ovšem mohou být mnohem různorodější, týkající se například vesmířanů – část hry bude taková, jakou si ji uděláte vy.

Volná místa: 4. Postavy mohou být jakékoliv národnosti vyjma Anhaltu a Daerwyddu.