Herní zaměření

Nejen z lásky živ je člověk. Ptáte se, jak si obyvatelé a návštěvníci Eulenburgu mohou vydělat na svůj chléb? Inu, pak jste tady správně. Tato stránka si dává za cíl přiblížit vám možné herní směry, kterými se může vaše postava ubírat. Výpis je samozřejmě orientační a popisuje pouze nejpočetnější zástupce Eulenburgské společnosti. Pakliže chcete hrát kupříkladu skupinu kočovných cikánů, potulnou čarodějku nebo misionáře z Gorodiny, věřícího ve svého edinojho a istinejho Boga, pro nějž je padlé těleso zvěstováním konce světa a marných zítřků, neváhejte se předem ozvat členům organizačního týmu, aby s vámi vaši postavu připravili vám i světu na míru.

Posádka hradu

„Mám to za pár…“ – desátník Steiner

Stateční veteráni, otcové, bratři, synové a vnuci. Eulenburgští rodáci ve zbrani, střežící králův mír a baronův klidný spánek. V dobách, kdy je převážná část baronovy zemské hotovosti na hranicích, střeží samotný hrad a panství jednotka povolána ze záloh a několik zkušených veteránů. Posádka hradu se od běžných kmánů odlišuje modrou šerpou, důstojníci šerpou černo modrou. Posádka hradu je otevřena všem schopným šermířům, mušketýrům, pikenýrům a obecně těm, kteří dokáží svou cenu.

Každý člen hradní posádky musí mít dřevcovou zbraň nebo mušketu (nebo obojí) doplněnou poboční zbraní (ideálně palašem, šavlí či tesákem). Výjimky po předchozí domluvě.

Limit: 6 postav.

Obyvatelstvo

„Moje kobyla není bosa. Co s tím všici furt máte?“ – starý kovář Klein

Není pánů bez poddaných. Obyvatelstvo hradu je páteří a zároveň srdcem veškerého hradního života. Od hradního ouřady po nejposlednějšího pacholka, hradní společnost funguje jako dobře promazaný parostroj. Ať už máte zájem stát se hradním úředníkem, kovářem, heroldem či panským myslivcem, jistě se pro vás najde místo i hra, která vás bude bavit.

Limit: 6 postav.

Obchodníci a šarlatáni

„Tolary se musí točit, i kdyby fotra věšeli! To si zapamatuj, synku!“ – Mókše Goldstein

A tolary se jistě točí. Tajemstvím halené nebeské těleso láká stovky poutníků z celé Terry a jen hlupák by na tom nedokázal pořádně trhnout. Vidina snadného zisku přilákala do panství Eulenburgského nejednu karavanu či obchodnický povoz. Ať už jste parfumérem z daleké Navairre, dovážíte lahodné víno z Galacie nebo kšeftujete s pochybným zbožím, odbočka z obvyklé obchodní trasy jistě za návštěvu rušného panství stojí. A kdo ví? Třeba se vám opravdu podaří pohádkově zbohatnout právě tam.

 

Dobrodruhové a tuláci

„Pokud se někde sejde parta dobrodruhů, radši jdi z cesty. S největší pravděpodobností do nich udeří blesk, nebo se zjeví tlupa hrdlořezů.“ – moudrý tulák

Vojáci štěstěny, přátelé se smrtí, vandráci bez domova. Cesta je pro ně cíl. Ať už se jedná o nechtěné siroty, zapšklé žoldnéře, falešné proroky, nadšené cestopisce či poutníky hledající vykoupení, ti všichni se trmácí světem s obdivuhodným talentem na padání do malérů, ze kterých ti úspěšnější dokáží stejně obdivuhodně vybruslit. S kapsou věčně prázdnou a žaludkem jako na vodě jsou ochotni pro pár tolarů udělat téměř cokoliv. A velká záhada v Eulenburgských lesích? To na každého správného pocestného i dobrodruha musí působit jako lucerna na můry.

Mágové a alchymisté

„Kamborumdumšlakťatref!“ – naštvaný mág

Učení mágové a alchymisté jsou nedílnou součástí Terry a Anhaltského království, a padlé těleso z nebes je odevšad přitahuje jako vnadná milenka z jižní Navairre. U baronova dvora navíc působí soukromá škola pana Günthera Ackermanna, místního rádce, v níž studuje několik studentů z Anhaltu i zahraničí.

Limit pro studenty Ackermannovy školy je 6 postav.

Limit pro příchozí postavy je 3 pro mágy a 3 pro alchymisty.

Duchovní

„Anhaltský otče, spáso věřících, vyslyš prosby za naše nemocné bratry a sestry…“ – otec Hampel

Mužové a ženy boží vůle. Zástupci Jednoty Anhaltské vyznávající boha Gundenhara ve spolupráci s Dcerami Irunny zřídili v Eulenburgské kapli hospic a azyl pro všechny potřebné. Pokud je tvým posláním pomáhat potřebným, léčit raněné a mračit se na nečisté mágy, je tvé místo právě zde.

Limit: 3 postavy.