Praktické

Co, kdy a kde:

Solringar je fantasy larp pro 50 hráčů, který se skuteční 14.-17. listopadu na hradě Sovinci (Olomoucký kraj, viz mapa). Svět Solringaru je zasazen do gunpowder&magic settingu, očekávejte palné zbraně, magii a vědu, pletichy a dobrudružství v úžasném prostředí Sovince.

Harmonogram:

 • Čtvrtek: večer příjezd, registrace, krátký úvodní workshop a začátek hry.
  • Příjezd cca mezi 16-21 hodinou (nejpozději do deseti).
  • Registrace od cca 18 hodiny.
  • Po registracích herní workshop na zhruba hodinu, po workshopu začátek hry.
 • Pátek: Nonstop hra.
 • Sobota: Hra až do sobotního pod/večera. Poté zběžný úklid a afterparty.
 • Neděle: Úklid hradu a odjezd

Hraje se non-stop, od čtvrtečního večera až do soboty, včetně noci. Jídlo je součástí hry.

Registrace

Registrace se otevře 21.9. v 15.00 a poběží až do 18.10., nebo do zaplnění kapacity.

Registrační poplatek pro hráče činí 1100 Kč.

Registrační poplatek pro CP činí 600 Kč.

V ceně registrace jsou zahrnuty veškeré náklady na akci a vaše stravování (jídlo, nealko, pivo) během akce od čtvrtka až do soboty večer.

Ubytování, zázemí a strava

Ubytování je zajištěno v hradních ubikacích, případně dalších prostorách. Spát budete v suchu a teple (minimálně v suchu, pokud se něco ošklivě pokazí). Na místě je tekoucí voda, splachovací toalety a další výdobytky moderní civilizace. S trochou štěstí bude i nějaká teplá voda na sprchu (pokud zrovna bude voda v bojleru).

Jídlo a pití je součástí hry, zařizujeme ho my a ve hře si jej budete moci sehnat z různých zdrojů. Proto, pokud k tomu nebudete mít důvod, si jídlo nevozte, ponesete dříví do lesa (kromě výjimky níže).

Co s sebou

Kromě kostýmu a rekvizit potřebných pro hraní toho moc potřebovat nebudete. Jídlo a pití zajišťujeme my a je součástí hry. Takže si přivezte:

 • spacák nebo dobový ekvivalent (spí se na matracích, pokud byste náhodou potřebovali karimatku, včas se vám ozveme);
 • dobové osvětlení – ideální jsou LED svíčky (hrát se bude i v noci), pokud nemáte dobové, tak alespoň nějaké osvětlení pro případy nouze;
 • případně trochu jídla na neděli, kdyby nám náhodou nic nezbylo po afterparty.

Doprava na akci

Autem

Cesta autem na Sovinec trvá z Olomouce (jak se dostanete tam je na vás) zhruba 30-40 minut. Na parkovišti vzdáleném 2 minuty od hradu lze zaparkovat cca 15-20 automobilů. Vzhledem k omezené kapacitě parkoviště a odlehlosti hradu vřele doporučujeme spolujízdu! Pokud ne na celou cestu, potom alespoň z Olomouce.

Hromadnou dopravou

Vlakem či autobusem do Olomouce (ČD, RegioJet, Leo Express, Arriva). Z Olomouce se lze dostat několika přestupy na Sovinec, kam autobus zajíždí zhruba jednou za den, nebo poblíž do Paseky (zastávka Paseka, Sanatorium), kde je pravidelné autobusové spojení několikrát denně. Z Paseky to jsou následně necelé čtyři kilometry pěšmo.

Proto doporučujeme se domluvit s dalšími hráči na spolujízdě alespoň z Paseky, nebo ještě lépe z Olomouce. Je možnost se s námi domluvit na konkrétním spoji, abychom pro vás zajeli z hradu (pokud vás bude větší skupina a my nebudeme mít kapacity, vezmeme vám alespoň bagáž), nicméně na Sovinci kromě několika málo míst NENÍ signál a wifi nepokrývá celý hrad, tudíž komunikace s organizátory na místě nebude zrovna pravidelná, proto je potřeba se s námi domluvit včas.

Cesta zpět

Ze Sovince odpoledne jezdí v neděli autobus do Olomouce s přestupem na zastávce Paseka, Sanatorium (čekání cca 10 minut), avšak lepší varianta je domluvit se na odvozu do Paseky, odkud jsou spoje častější, nebo rovnou do Olomouce.