O hře

Solringar je gunpowder & magic larp pro zhruba 50 hráčů inspirovaný vrcholnou renesancí, třicetiletou válkou, estetikou landsknechtů a v neposlední řadě trochou steampunku a dalších žánrů. Ačkoliv Eulenburg se nachází v Anhaltu, kde zrovna frčí pseudo-vrcholná renesance, Terra, svět, v němž se hra odehrává, je mnohem pestřejší a zahrnuje směsici národů pohybujících se od středověku až po viktoriánskou éru. Více o světě najdete třeba tady, nebo pod menu Terra.

Hra je pojata jako částečný sandbox s prvky skriptu – na začátku jsou rozdány karty v podobě připravených postav s jejich touhami a cíli, avšak nedáváme hráčům žádný další skript, podle kterého mají ve hře postupovat. Ačkoliv budeme do dění pošťuchovat vnějšími podněty, otěže příběhu máte v rukou vy. Klademe důraz na RP, pravidla používáme pouze tam, kde je toho potřeba z důvodu bezpečnosti nebo simulace nadpřirozených schopností. Snažíme se, aby mechaniky byly jednoduché a snadno zapamatovatelné. Hra běží non-stop, jedinou výjimkou vyňatou ze hry je spánek na ubikacích, které jsou neherní (spolu s toaletami), jinak hra probíhá všude na vymezeném území hradu a jeho blízkého okolí.

Na akci si nemusíte vozit nic kromě kostýmu, rekvizit a spacáku nebo historického ekvivalentu – stravování je v ceně registrace, nocleh je zajištěn povětšinou v teple, minimálně však na matracích v uzavřených a suchých prostorách hradu. Pokud by na vás nevyzbylo lože na matracích, dáme vám předem vědět, abyste se podle toho mohli zařídit. Počítejte s tím, že se akce koná v listopadu ve vyšší nadmořské výšce, kde může být počasí vrtkavé – může být celou akci hezky, stejně jako může být sobolí zima, může pršet, sněžit nebo cokoliv mezi tím, připravte se proto i na horší scénáře a přizpůsobte tomu kostým.